MMR začalo přijímat žádosti na podporu ubytovacích zařízení

14.09.2020 7:33

Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Státního fondu podpory investic dnes (11. 9. 2020) od 12 hod. začalo přijímat žádosti o dotaci až do výše 330 Kč na pokoj a noc od provozovatelů hromadných ubytovacích zařízení, kteří utrpěli během pandemie koronaviru velké finanční ztráty. Více než 3,3 miliardy korun se tak rozdělí mezi hotely, motely, penziony, kempy a další ubytovací zařízení. Příjem žádostí bude probíhat až do 30. října 2020.

MMR začalo přijímat žádosti na podporu ubytovacích zařízení
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo
reklama

„Ta částka odpovídá počtu hromadných ubytovacích zařízení, která musela být zavřena během nouzového stavu. Počítáme s tím, že na dotaci dosáhne téměř osmi tisíc provozovatelů těchto zařízení. Chceme pomoci hotelům, penzionům, motelům, kempům, ale i ubytovnám v malých i velkých městech, protože dopady pandemie na cestovní ruch jsou skutečně znatelné. Částečně jim tak pomůžeme doslova přežít toto nelehké období. Jsem ráda, že dnešním dnem jsme spustili příjem žádostí, zájem očekáváme velký,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
COVID - Ubytování počítá s ubytovacími zařízeními, kam nespadají krátkodobé pronájmy typu Airbnb. Dotace je navržena ve výši 100 Kč – 330 Kč v závislosti na kategorii a třídě ubytovacího zařízení. (viz Tabulka dotací dle typu ubytovacího zařízení). Důležité je období  od 14. 3. 2020 do 24. 5. 2020 tj. 72 dní. Jedná se o dobu, po kterou byla ubytovací zařízení uzavřena z důvodu usnesení vlády v souvislosti s krizí způsobenou pandemií COVID-19.  Zohlední se také sezónnost tzn., že pokud v předchozích dvou letech bylo zařízení uzavřeno, na podporu nárok mít nebude, popřípadě bude poměrně krácena.
 
Žádat o dotaci mohou všichni provozovatelé hromadných ubytovacích zařízení, kteří mají živnostenské oprávnění a provozují a především provozovali zařízení v době od 14. 3. do 24. 5. 2020. Jak mohou žádat? Na stránkách Státního fondu podpory investic naleznou provozovatelé ubytovacích zařízení od dnešního poledne jednoduchý formulář, který stačí vyplnit a zaslat datovou schránkou nebo poštou. Odkaz na formulář naleznete ZDE. K dispozici jsou také telefonní linky pro žadatele o dotaci tel.: +420 704 619 871; +420 704 619 875 či email: covid-ubytovani@sfpi.cz.
 
 
Tabulka dotací dle typu ubytovacího zařízení:

Kategorie a třída ubytovacího zařízení Částka dotace na jeden pokoj
Hotel, NLZ ***** 330 Kč
Hotel, motel, botel,  NLZ **** 330 Kč
Hotel, motel, botel, NLZ *** 300 Kč
Hotel, motel, botel,  NLZ** 200 Kč
Hotel, motel, botel,  NLZ* 200 Kč
Hotel Garni 250 Kč
Penzion 200 Kč
Kemp (ubytovací objekty) 100 Kč
Chatová osada 100 Kč
Turistická ubytovna 100 Kč

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: ECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2020

11:54 Úřad vlády: ECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2020

Premiér Andrej Babiš, generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ange…