„Workshop byl první příležitostí založit nová projektová konsorcia či rozšířit stávající projektová partnerství. Zejména v oblastech telemedicíny a domácí péče je velký potenciál,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko. Probrala se také přeshraniční výměna medicínských dat, vzdělávací programy či inteligentní zařízení, jako jsou například nemocniční lůžka. Oborově zaměřenou pracovní skupinu tvoří odborníci z Českého vysokého učení technického v Praze, Vysoké školy báňské v Ostravě, Jihočeské univerzity, Fakultní nemocnice v Plzni, Technické univerzity Mnichov, Univerzity Regensburg, Univerzity Passau, Technické vysoké školy Amberg-Weiden, Leibnizova superpočítačového centra Bavorské akademie věd a Technické vysoké školy Deggendorf.
Dále se budou iniciovat nová projektová konsorcia podle potřeb účastníků workshopu a parametrů navrhovaných projektů včetně zapojení firem a uživatelů. V květnu se má uskutečnit druhý workshop o eHealth. Návrhy projektů a další nápady lze kdykoli poslat projektovému vedení 5G koridoru Mnichov - Praha.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména růstem cen v oddí…
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč
- 10:46 DPP: Stanice metra Libuš na trase D dostala výtvarnou podobu