MPO se musí ohradit vůči dehonestujícím tvrzením Lidových novin a Rádia Impuls

26.02.2016 20:23

Důrazně odmítáme interpretaci, přirovnávající vyplácení odměn zaměstnancům MPO, kteří se přímo a aktivně podíleli na splnění vysoce prioritního úkolu, k trumfování bonusů vyplacených někdejší vedoucí kabinetu premiéra Petra Nečase.

MPO se musí ohradit vůči dehonestujícím tvrzením Lidových novin a Rádia Impuls
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Tak to zcela účelově udělaly Lidové noviny v článku publikovaném dne 24. února 2016. Je to lživé a především nesmírně urážlivé vůči lidem, kteří se svým mimořádným pracovním nasazením přímo zasloužili o to, že MPO jako jediné ze všech ministerstev již 22. prosince2015 úspěšně vyčerpalo 100 % finančních prostředků na Operační program Podnikání a inovace. Jiným ministerstvům se to nepodařilo doposud.

Šlo o odborníky, kteří velmi tvrdě poslední dva roky pracovali na tom, aby Česká republika nemusela v rámci projektů v gesci MPO vracet do Bruselu ani korunu! Šlo o lidi, díky nimž přiteklo do české ekonomiky jen v roce 2015 celkem 50 miliard korun na investice.

Odměny byly vyplaceny jako zcela mimořádné. Nejde o roční odměny, ale předem vypsané prémie za dočerpání 100 procent finančních prostředků určených na OP PI. Je zvláštní, že Lidovým novinám nejsou trnem v oku miliardy, které bude ČR do Bruselu vracet…

MPO je od prosince dosud jediným resortem, jemuž se podařilo vyčerpat veškeré alokované prostředků. V roce 2015 se tak do české ekonomiky podařilo dostat zmiňovaných 50 miliard korun, za celé programovací období tak do české ekonomiky přiteklo 84 miliard korun z evropských fondů. Z toho se podařilo za poslední dva roky proplatit na podporu rozvoje české ekonomiky téměř polovinu. A bylo to mimo jiné právě nastavení prémiových pobídek, které pomohlo k úspěšnému čerpání evropských fondů. Poměřujeme tak jednotky milionů s miliardami, které česká ekonomika na investice získala.

O odměnách rozhodl státní tajemník po dohodě s ministrem průmyslu a obchodu zcela v souladu se služebním zákonem. Byly vypsány v dostatečném časovém předstihu jako motivační pobídka v přímé závislosti na procentuální výši čerpání evropských fondů. Cílové odměny za vyčerpání 100 % do konce roku 2015 byly u drtivé většiny pracovníků z 85 procent hrazeny z fondů EU, a to v souladu s pravidly, která s takovýmito pobídkami počítají.

O tom všem jsme Lidové noviny informovali…

Roman Prorok,
ředitel odboru komunikace a marketingu MPO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Natland Real Estate: Počet zahájených bytů se mírně zvýšil, podle odborníků to ale stále nestačí

10:28 Natland Real Estate: Počet zahájených bytů se mírně zvýšil, podle odborníků to ale stále nestačí

Stavební úřady ve 2. čtvrtletí letošního roku vydaly 22 639 stavebních povolení, ve srovnání se stej…