MPSV: Čtvrtý ročník soutěže Profesionál BOZP zná svého vítěze

4. 11. 2017 22:45

Náměstek ministryně práce pro řízení sekce zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek Jiří Vaňásek a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn předali v Kaiserštejnském paláci v Praze cenu vítězi 4. ročníku národní soutěže PROFESIONÁL BOZP, kterým se stal pan Bc. Michal Bystrianský.

MPSV: Čtvrtý ročník soutěže Profesionál BOZP zná svého  vítěze
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Vítěz soutěže v současné době pracuje jako technik BOZP a PO pro významnou společnost Saint – Gobain Adfors CZ s.r.o., závod Hodonice. Do soutěže se přihlásil s projektem, který obsahoval tři aktivity, zavedené do podnikové praxe v poslední době. Vítězný projekt tvořil velmi obsáhlý materiál zahrnující opatření a řešení problematiky BOZP pro širokou škálu činností – zaměřených na čištění strojů, výškové práce a chemické látky. Tato provozní opatření vedla ke snížení pracovní úrazovosti a jsou platná nejen pro zaměstnance, ale i pro dodavatele.

Na předání ceny vítězi soutěže PROFESIONÁL BOZP přímo navázalo vyhlášení 2. ročníku soutěže PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI, jehož uzávěrka je stanovena na 31 . července 2018. Slavnostní předání ocenění vítězům 2. ročníku národní soutěže se uskuteční 23. října 2018 v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Soutěž se vypisuje pro tyto soutěžní kategorie:

  • fyzické osoby zajišťující zákonné povinnosti koordinátora BOZP na staveništi pouze v přípravné fázi, a to při přípravě staveb, tj. od zahájení prací na zpracování projektové dokumentace pro stavební řízení do jejího předání objednateli (podle stavebního zákona „stavebníkovi“)
  • fyzické osoby zajišťující zákonné povinnosti koordinátora BOZP na staveništi pouze při realizaci staveb, tj. od převzetí staveniště zhotovitelem až do převzetí dokončené stavby zadavatelem stavby
  • fyzické osoby zajišťující zákonné povinnosti koordinátora BOZP na staveništi jak v přípravné fázi, tak při realizaci s taveb

Informace k soutěži, propozice i soutěžní formulář jsou dostupné na webových stránkách VÚBP, v.v.i. (ZDE) , oborovém portálu pro BOZP (ZDE) a českém Focal Pointu pro BOZP (ZDE).

Soutěž vyhlašuje a organizuje Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i., po d záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí. Na soutěži rovněž spolupracuje Státní úřad inspekce práce. Mediálním partnerem soutěže je společnost Wolters Kluwer, a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…