MPSV: Na podporu sociálního podnikání míří z Evropských fondů dalších 150 milionů korun

28.07.2017 9:52

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) v podpoře sociálního podnikání. V aktuální výzvě číslo 129 je pro zájemce připraveno až 150 milionů korun. Vedle integračních sociálních podniků mohou nově peníze získat i environmentální sociální podniky.

MPSV: Na podporu sociálního podnikání míří z Evropských fondů dalších 150 milionů korun
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

„Máme s tímto projektem skvělou zkušenost. Většina podniků potřebuje jen malou pomoc při rozjezdu. Dokáží pak naplno využít nabízenou příležitost. A z řady důvodů je to velmi výhodné i pro náš stát a společnost,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Projekt chce pomoci nastartovat sociálně podnikatelské aktivity s perspektivou udržitelnosti, které přinášejí pracovní uplatnění znevýhodněným lidem, a které tím zároveň oživují místní ekonomiku. Zvýšená péče o zaměstnance, kteří jsou na trhu práce znevýhodněni (např. lidé dlouhodobě nezaměstnaní, lidé se zdravotním znevýhodněním, propuštění vězni a další) s sebou nese i vyšší náklady, proto by zahájení sociálního podnikání nebylo bez podpory z OPZ často možné. Žádosti je možné podávat až do konce listopadu příštího roku. Více informací o výzvě získáte na webových stránkách Evropského sociálního fondu.

V předchozích dvou výzvách se žádostmi o podporu uspělo celkem 38 žadatelů, kteří na své projekty získali zhruba 150 milionů korun. Je mezi nimi například masérské centrum, prádelna, výrobna těstovin či polévkárna. Práci v nich zatím našlo přes dvě stě znevýhodněných lidí.

Všichni, kteří se o problematiku sociálního podnikání zajímají, se mohou zúčastnit stáží v již fungujících podnicích nebo využít bezplatných konzultačních služeb 14 lokálních konzultantů – úspěšných sociálních podnikatelů. Smyslem těchto aktivit je zvyšovat povědomí o sociálním podnikání a povzbuzovat zájemce k založení a udržení těchto podniků. Více informací se dozvíte na ceske-socialni-podnikani.cz.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …