MŠMT: Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020

15.04.2018 22:26

U příležitosti zveřejnění externího hodnocení dosavadního naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 (Strategie 2020) se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil odborný seminář. Hlavními tématy semináře byly tři klíčové priority ?Strategie 2020: snižování nerovností ve vzdělávání, podpora kvalitní výuky a učitele jako jejího klíčového předpokladu a odpovědné a efektivní řízení vzdělávacího systému.

MŠMT: Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Členové expertní skupiny na semináři představili výsledky vyhodnocení naplňování Strategie 2020 v polovině její platnosti, ?přičemž tato hodnotící zpráva byla dvanáctičlenným expertním týmem zpracováno v průběhu roku 2017. "Seminář představuje podrobnější prezentaci odborneho hlediska na dosavadni naplnovani Strategie, ktere pripravila skupina expertu. Tyto vystupy prinaseji pro MSMT dulezite poznatky pro další směřování Strategie 2020," uvedl státní tajemník MŠMT Jindřich Fryč.

Expertní tým považuje strategické priority vymezené ve Strategii 2020 nadále za vysoce relevantní a stále aktuální. Stejně tak hodnotící tým považuje za relevantní většinu specifických cílů a navržených opatření. Experti MŠMT dále doporučili zásadně zlepšit kvalitu řízení v oblasti vzdělávání na všech úrovních a komunikaci mezi všemi aktéry. Ministerstvo by rovněž mělo obrátit pozornost k oblastem, které jsou velkou výzvou pro vzdělávací politiku v budoucím období a které bude třeba dále rozpracovat.

V návaznosti na proběhlý seminář MŠMT následně plánuje intenzivně jednat se všemi klíčovými aktéry vzdělávací politiky a v rámci přípravy nové strategie, popř. aktualizace Strategie 2020, uskutečnit další akce, například kulaté stoly či diskuzní panely.

Hodnocení naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 a stručné shrnutí najdete ZDE

Záznam ze semináře k externímu hodnocení naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 najdete ZDE

Více také ZDE

Prezentace ze semináře ke stažení ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

22:03 ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

Centrum světového dědictví UNESCO vyjádřilo v dopise, adresovaném ministerstvu kultury, že má být že…