MŠMT: Školský ombudsman řeší stále více podnětů

08.07.2017 12:37

Školský ombudsman Ladislav Hrzal přijal v první polovině letošního roku další stovky podnětů od pedagogů, žáků i rodičů. Nejčastějšími tématy k řešení byly stížnosti k prověření postupů ve vzdělávání nebo pracovněprávní oblasti a šikana.

MŠMT: Školský ombudsman řeší stále více podnětů
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Nejčastějšími dotazy, které od začátku roku 2017 školský ombudsman řešil, se týkaly šikany v rámci škol, ale i vztahů vedení škol se zřizovateli. Mnoho podnětů se týkalo také placení školného na vyšších odborných nebo vysokých školách, řada dotazů směřovala na organizaci školního roku.

„Učitelé se nás dotazují například na adekvátnost své kvalifikace či konkurzů na místa ředitelů škol, občas řešíme dotazy ohledně školního stravování nebo v souvislosti s takzvanou pamlskovou vyhláškou,“ sdělil školský ombudsman Ladislav Hrzal a pokračoval: “Časté jsou ale nadále také dotazy na šikanu,“ dodal.

Většinu z téměř dvou set osmdesáti podnětů řešil školský ombudsman písemně nebo telefonicky, osobně přijal devět stěžovatelů. Kromě řešení na místě se Ladislav Hrzal zúčastnil několika výjezdů po celé republice, osobně jednal s 55 pedagogy ze všech krajů ČR, jednal také s organizátory konference Bezpečná škola nebo s Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství ohledně ochrany učitelů.

Školský ombudsman Hrzal se dále v dubnu společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou, psychoterapeutem a etopedem, který se dlouhodobě problematikou šikany zabývá, Michalem Kolářem a zástupci pedagogů a žáků aktivně účastnil v dubnu Kulatého stolu k šikaně.

Zřízení funkce školního ombudsmana už v minulosti podpořila například Česká středoškolská unie nebo předseda Sdružení učňovských zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Výměna pražců na lince metra C přeruší o víkendu provoz mezi Muzeem a Pražského povstání

14:52 DPP: Výměna pražců na lince metra C přeruší o víkendu provoz mezi Muzeem a Pražského povstání

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje o tomto prodlouženém víkendu vyměnit 556 dřevěných pražců…