MŠMT: Soutěž Daniel zná své vítěze

24.03.2018 10:30

Vyhlášení vítězů 15. ročníku soutěže Daniel proběhlo ve Velkém sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze. Soutěž se uskutečnila pod záštitou biskupa Václava Malého a bývalého ministra kultury Daniela Hermana, který ve svém vystoupení apeloval na lidskost a nezbytnost zachovat si vnitřní integritu i v sebetěžších historických a životních okamžicích.

MŠMT: Soutěž Daniel zná své vítěze
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Po krátkém čtení ze tří vybraných soutěžních literárních děl obohaceném o hudební vystoupení členek flétnového souboru došlo na vyhlášení vítězů. Celkem bylo oceněno sedm prací v literární části soutěže, dvě práce v části historické a tři v části fotografie. Zároveň bylo rozdáno pět čestných uznání za další příspěvky do literární části soutěže.

Následovala beseda s pamětnicí holocaustu Růženou Blechovou, která svým osobitým autentickým vyprávěním nechala účastníky nahlédnout do osudu člověka bezprostředně zasaženého dramatickými událostmi persekuce židovského obyvatelstva.

Pro zájemce byla připravena i návštěva synagog a židovského hřbitova na Josefově. V Pinkasově synagoze si návštěvníci mimo jiné prohlédli osmdesát tisíc ručně psaných jmen obětí holocaustu a obrázky, které malovaly děti v Terezíně.

I v letošním ročníku prokázali autoři soutěžních prací vysokou míru vnímavosti, schopnost citlivě reflektovat historické události a transformovat je formou poselství věnovanému dnešku. Poselství, které je otevřené „jinakosti“, kulturní rozdílnosti a podporuje rozmanitost v dnešní společnosti.

Výsledky soutěže ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Krajské zastupitelstvo odmítlo návrh novely stavebního zákona

7:34 Pardubický kraj: Krajské zastupitelstvo odmítlo návrh novely stavebního zákona

Proti připravované novele stavebního zákona se v úterý postavilo Zastupitelstvo Pardubického kraje, …