MŠMT chystá velké oslavy výročí J. A. Komenského

06.11.2017 22:34

350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského (2020) a zároveň 430. výročí jeho narození (2022) připomene Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy společně s Ministerstvem kultury řadou vzpomínkových akcí, jejichž příprava začne už v příštím roce.

MŠMT chystá velké oslavy výročí J. A. Komenského
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo
reklama

Materiál, ve kterém je představen harmonogram jednotlivých akcí, dnes vzala na vědomí vláda. Kromě jiného vznikne rozsáhlá encyklopedie o životě a díle Jana Amose Komenského, jejímž cílem bude zprostředkovat zainteresované veřejnosti plastický obraz osobnosti v celé šíři jeho duchovního odkazu, seznámit zájemce s dobou, v níž žil a tvořil a poskytnout čtenáři alespoň základní představu o různých směrech a oblastech bádání o Komenského životě a díle.

Dalším z projektů bude mezinárodní výstava s názvem "Odkaz J. A. Komenského pro 21. století", která bude připravena ve spolupráci se zahraničními muzejními organizacemi. Stálé expozice s tématem J. A. Komenského vzniknou v Uherském Brodě i v nizozemském Naardenu.

V této souvislosti byla ustavena a jmenována pracovní skupina, která je složená jak z odborníků působících na ministerstvech školství a kultury, tak napříč akademickou sférou, včetně vybraných specialistů z muzejní oblasti. Po pracovní linii se koordinací bude zabývat Markéta Pánková, ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského a ředitel odboru muzeí Ministerstva kultury Pavel Hlubuček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Připojte se k úklidům v okolí stanic metra linky B

15:16 DPP: Připojte se k úklidům v okolí stanic metra linky B

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se letos připojil k celorepublikové iniciativě Ukliďme Česko akcí…