MŠMT plánuje vyhlášení výzev pro strukturálně postižené regiony

07.01.2018 11:11 | Zprávy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy plánuje v únoru 2018 vyhlášení dvou výzev z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, které budou určeny pro vysoké školy ve strukturálně postižených regionech. Jejich plánovaná alokace činí dohromady více než 2 miliardy korun.

MŠMT plánuje vyhlášení výzev pro strukturálně postižené regiony
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ve spolupráci s Úřadem zmocněnce vlády pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj plánuje v únoru 2018 vyhlásit dvě komplementární výzvy za více než 2 miliardy korun na podporu vysokých škol, které působí nebo plánují působit ve strukturálně postižených regionech. Výzvy naplňují úkoly, které byly vládní strategií RE:START stanoveny jednotlivým rezortům, s cílem překonání strukturálních deficitů těchto tří krajů.

ESF[1] výzva pro vysoké školy ve strukturálně postižených regionech bude zaměřena na rozvoj akademických i neakademických pracovníků, podporu tvorby studijních programů, které jsou poptávány na trhu práce, a prohlubování internacionalizace studia. Nezanedbatelným aspektem bude také podpora studentů se specifickými potřebami. ESF výzva má alokaci 600 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Náměstci

Proč máte stále náměstky, kteří pobírají nemalý plat, když už je vláda v demisi? K čemu jsou? A bylo tomu tak vždy nebo jen teď za vás? Chápu, že vy ve funkci zůstáváte a máte plat. A ještě by mě zajímalo, zda mají ministři nějaké ,,odchodné“ po skončení mandátu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Zákazníkům od nespolehlivých dodavatelů fotovoltaik chybí následný servis a revize

16:26 ČEZ: Zákazníkům od nespolehlivých dodavatelů fotovoltaik chybí následný servis a revize

Řada zákazníků v Česku se kvůli krachu nebo odchodu svého dodavatele fotovoltaiky z českého trhu nem…