MŠMT podpoří sportování žáků v družinách

19.12.2017 18:07

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří sportování žáků ve školních družinách. Navazuje tak na dvouleté ověřování projektu Hodina pohybu navíc, kdy děti sportovaly ve školních družinách pod dohledem zkušených trenérů.

MŠMT podpoří sportování žáků v družinách
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Cílem bylo ověřit nové přístupy, jak budovat u dětí pozitivní vztah k pohybu. Výsledky ukázaly, že díky nové metodice se začali žáci více hýbat a aktivněji vyhledávali pohyb i ve volném čase. MŠMT proto v příštím pololetí finančně podpoří školy, které budou novou metodiku využívat. Peníze pro školy půjdou z dotačního programu pro Školní a univerzitní sport.

„Projekt Hodina pohybu navíc přinesl pohyb do školních družin. Za poslední dva roky se podařilo vypracovat kvalitní metodiky a zaškolit stovky učitelů a trenéru napříč Českou republikou. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se tudíž rozhodlo pravidelný pohyb dětí i nadále podporovat a to prostřednictvím dotace, kterou dle předběžného zájmu využije asi 500 škol,“ uvedl náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT Karel Kovář.

O Hodinu pohybu navíc byl ve školních družinách v posledních dvou letech opravdový zájem. Svědčí o tom statistiky vyplývající ze závěrečné zprávy, kterou si MŠMT nechalo vypracovat. Do pokusného ověřování se jen v prvním roce zapojilo 160 škol, 7 000 žáků a 290 trenérů i učitelů. V dalším roce se jejich počet přibližně zdvojnásobil na 343 škol, 15 000 žáků a 601 trenérů i učitelů. Zároveň se díky projektu začali o podporu sportovních a pohybových aktivit na školách zajímat více také ředitelé.

Pokusné ověřování realizovalo MŠMT prostřednictvím Národního ústavu pro vzdělávání. Pro příští období se předpokládá spolupráce škol s Asociací školních sportovních klubů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu

22:01 Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu

V pátek 11. října 2019 vyvrcholil 45. ročník filmového festivalu EKOFILM, který pořádá Ministerstvo …