MŠMT přispěje žákům na školní obědy 30 milionů

01.03.2018 13:29 | Zprávy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyčlenilo 30 milionů korun na školní obědy pro sociálně znevýhodněné děti. Příjemci dotačního programu budou v roce 2018 opět neziskové organizace, které následně zajistí úplatu za školní obědy žákům základních škol, jejichž rodiče nemají na obědy peníze. V loňském roce mohlo díky podpoře MŠMT chodit na obědy 6701 žáků.

MŠMT přispěje žákům na školní obědy 30 milionů
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Smyslem pokračování dotačního programu je, aby se školního stravování mohly účastnit všechny děti. Stále více totiž přibývá rodin, které se ocitají v tíživé životní situaci a školní obědy si nemůžou dovolit platit.

„Tímto dotačním programem chceme podpořit hlavně rodiny samoživitelů nebo rodiny, které se ocitly dlouhodobě v nepříznivé finanční situaci a velice těsně nesplňují podmínky pro pobírání dávek v hmotné nouzi,“ vysvětlil účel jeho vyhlášení náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl s tím, že školní stravování by mělo být součástí školní docházky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká společnost přátel Izraele: Otevřený dopis senátorů prezidentovi a předsedovi vlády ČR

14:33 Česká společnost přátel Izraele: Otevřený dopis senátorů prezidentovi a předsedovi vlády ČR

Dnes ve středu byl odeslán Otevřený dopis prezidentovi republiky Petru Pavlovi a premiérovi Petru Fi…