MZK: Vyhlášení ceny Premia Bohemica 2017

21.03.2017 16:53

Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky Daniela Hermana vyhlašuje nový ročník ceny Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

MZK: Vyhlášení ceny Premia Bohemica 2017
Foto: mzk.cz
Popisek: Moravská zemská knihovna - logo

Do roku 2001 cenu udělovala Nadace Český literární fond, v letech 2002 až 2011 Obec spisovatelů (za podpory NČLF). S podporou Obce spisovatelů ji bude nyní udělovat Moravská zemská knihovna. Laureát bude vyhlášen vždy v průběhu bohemistického semináře, jenž se letos uskuteční ve dnech 9. až 13. července v Českých Budějovicích.

O udělení ceny rozhodne komise složená z předních literárních vědců z univerzitních i akademických pracovišť v České republice a z dřívějších laureátů ceny. V minulosti cenu získali například Susanna Rothová (1993), Oleg Malevič (1998), Christa Rothmeierová (1999), Reiner Kunze (2004), István Vörös (2005), Edgar de Bruin (2008) či naposledy Andrzej Czcibor-Piotrowski (2011).

Obnovením udílení ceny Premia Bohemica vyjadřuje ministerstvo kultury úctu k práci zahraničních bohemistů, kteří pomáhají šířit prostřednictvím české literatury povědomí o české kultuře a společnosti, a upevňují tak pozici České republiky ve světě.

Nominace, obsahující zdůvodnění návrhu, je možné zasílat do 15. května 2017 na adresy premiabohemica@mzk.cz, nebo Moravská zemská knihovna, Premia Bohemica, Kounicova 65a, 601 87 Brno.

Více informací ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

14:18 SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích začala stavba nového areálu Vodního světa. Jde o další inve…