MZV: Ministr Petříček se zúčastnil osmého Česko-izraelského fóra

07.12.2020 7:33 | Zprávy

Ministr zahraničí Tomáš Petříček se ve čtvrtek 3. prosince 2020 zúčastnil v pořadí osmého Česko-izraelského fóra, které probíhá pravidelně v rámci strategického partnerství mezi oběma zeměmi. Letos kvůli pandemii COVID-19 proběhlo on-line. Vedle ministra Petříčka promluvil v úvodní části generální ředitel izraelského MZV Alon Ushpiz či velvyslanci Martin Stropnický a Daniel Meron.

MZV: Ministr Petříček se zúčastnil osmého Česko-izraelského fóra
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Mezi hlavní témata letošního fóra patřila situace na Blízkém východě, budoucnost Evropské unie, kybernetická bezpečnost či klimatická změna a s ní spojený udržitelný rozvoj. „Letos oslavujeme 30. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Českem, dříve Československem, a Izraelem. Za tu dobu se podařilo navázat spoustu obchodních kontaktů, ale i osobních a profesních vazeb,“ uvedl při zahájení ministr Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

22:33 Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

Pražská strojírna a.s. dodala kompletní kolejový trojúhelník pro křížení ulic Vinohradská a Počernic…