MZV: Slovensko míří do červené, do tmavě červené bude zařazeno Estonsko

03.10.2021 7:34 | Zprávy

Přinášíme pravidelný souhrn změn týkajících se cestování do zahraničí a následných návratů do ČR. Tzv. cestovatelský semafor aktualizuje každý týden Ministerstvo zdravotnictví na základě dat ECDC o šíření nákazy COVID 19.

MZV: Slovensko míří do červené, do tmavě červené bude zařazeno Estonsko
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Od 4. 10. 2021 budou Maďarsko, San Marino a Lichtenštejnsko figurovat nově mezi zeměmi se středním rizikem nákazy. Slovensko a Lucembursko se přesunou mezi země s vysokým rizikem nákazy. Ke Slovinsku a Litvě se do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy nově zařadí také Estonsko.

Zpřísnění podmínek návratu z Lucemburska a Slovenska pro neočkované

Nově se od pondělí 4. října mění podmínky pro neočkované při návratu z Lucemburska a Slovenska. Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 h od odběru) nebo PCR testu (max. 72 hodin od odběru).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Chudoba

Dobrý den, nemyslíte, že nejde jen o menstruační potřeby? Že čím dál víc lidí nemá na mnohem víc věcí? Třeba jako zdravé potraviny, kojenecké věci, na kroužky, bydlení? Co s tím uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Od ledna bude mít Temelín nového ředitele

19:28 ČEZ: Od ledna bude mít Temelín nového ředitele

Novým ředitelem Jaderné elektrárny Temelín se od 1. ledna 2026 stane Petr Měšťan. Ve funkci nahradí …