Masarykova univerzita začíná vydávat elektronické diplomy

11.06.2021 11:48

Masarykova univerzita zahajuje vydávání diplomů v elektronické podobě, která bude pro absolventy vedle listinného originálu další možností prokázání vysokoškolské kvalifikace. V obou případech jde o obsahově stejný dokument.

Masarykova univerzita začíná vydávat elektronické diplomy
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo
reklama

V praxi to bude znamenat, že poté, co student ukončí veškeré závěrečné zkoušky, obdrží e-mailovou zprávu o možnosti vyzvednutí elektronického diplomu v Informačním systému Masarykovy univerzity. Zde si jej může ihned vyzvednout a dále vyzvedávat opětovně i v budoucnosti, a to vždy s platnou kvalifikovanou pečetí.

Vydáváním elektronických diplomů potvrzuje MU vedoucí postavení v elektronizaci v rámci českých a evropských univerzit. „Masarykova univerzita se ve své elektronizaci posouvá stále dopředu. Současná epidemická situace jasně ukázala, jak důležitý je nástroj elektronických služeb. Našim absolventům proto chceme zvýšit komfort v zajištění elektronických diplomů, které si budou moci kdykoliv stahovat,“ uvedl rektor MU Martin Bareš.

Elektronický dokument je diplomem, kterým lze prokazovat kvalifikaci v ČR nebo v zahraničí. Masarykova univerzita tím zároveň svým absolventům dává také příležitost udržovat díky aktivní elektronické identitě kontakt s univerzitou a tím se dozvídat o dalších novinkách na MU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

22:30 Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

Ve dnech 13. až 17. června 2021 postupně přes Českou republiku ze Slovenska do Německa přejede šest …