Masarykova univerzita začíná vydávat elektronické diplomy

11.06.2021 11:48

Masarykova univerzita zahajuje vydávání diplomů v elektronické podobě, která bude pro absolventy vedle listinného originálu další možností prokázání vysokoškolské kvalifikace. V obou případech jde o obsahově stejný dokument.

Masarykova univerzita začíná vydávat elektronické diplomy
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

V praxi to bude znamenat, že poté, co student ukončí veškeré závěrečné zkoušky, obdrží e-mailovou zprávu o možnosti vyzvednutí elektronického diplomu v Informačním systému Masarykovy univerzity. Zde si jej může ihned vyzvednout a dále vyzvedávat opětovně i v budoucnosti, a to vždy s platnou kvalifikovanou pečetí.

Vydáváním elektronických diplomů potvrzuje MU vedoucí postavení v elektronizaci v rámci českých a evropských univerzit. „Masarykova univerzita se ve své elektronizaci posouvá stále dopředu. Současná epidemická situace jasně ukázala, jak důležitý je nástroj elektronických služeb. Našim absolventům proto chceme zvýšit komfort v zajištění elektronických diplomů, které si budou moci kdykoliv stahovat,“ uvedl rektor MU Martin Bareš.

Elektronický dokument je diplomem, kterým lze prokazovat kvalifikaci v ČR nebo v zahraničí. Masarykova univerzita tím zároveň svým absolventům dává také příležitost udržovat díky aktivní elektronické identitě kontakt s univerzitou a tím se dozvídat o dalších novinkách na MU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: První střelby strakonických vojáků na misi v Litvě

22:30 Armáda ČR: První střelby strakonických vojáků na misi v Litvě

Strakoničtí vojáci absolvovali střelby z protiletadlových raketových kompletů RBS-70. Spojené byly h…