Medici mají zájem o práci v jihočeských nemocnicích

02.12.2014 12:00

Jihočeské nemocnice, a. s., které poskytují práci více než šesti tisícovkám zaměstnanců a patří tak k největším zaměstnavatelům na jihu Čech, se nemusí obávat o příchod mladých začínajících lékařů. Potvrdil to také nedávný veletrh práce Trimed Job na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Medici mají zájem o práci v jihočeských nemocnicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice
reklama

Velký zájem zaznamenali zástupci prachatické nemocnice, kteří reprezentovali Jihočeské nemocnice, a. s., na veletrhu práce Trimed Job na 3. LF UK v Praze.

„Zaujali jsme nejen osobnosti fakulty, ale především mediky. Ti se neptali ani tak na plat v našich nemocnicích, hlavně je zajímalo, kdo je jejich vlastníkem, jaké je jejich ekonomické zdraví nebo třeba kolik výkonů v našich nemocnicích provádíme,“ říká ředitel prachatické nemocnice a člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, a. s., Ing. Michal Čarvaš. „Největší pozornost vyvolaly možnosti postgraduálního vzdělávání v rámci našeho holdingu a připravovaná novinka – soutěž Medik roku,“ zdůraznil.

Právě prachatická nemocnice bude na jaře příštího roku zázemím pro novou celostátní a mezinárodní soutěž Medik roku. Své medicínské vědomosti, zručnost a fyzickou zdatnost zde budou předvádět studenti 4. až 6. ročníků lékařských fakult. Předpokládá se, že akce se v následujících letech střídavě uskuteční v dalších nemocnicích na jihu Čech. Ty patří k nejúspěšnějším v celé ČR, jak právě nyní také potvrdily výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2014. Nemocnice Písek, a. s., skončila v kategorii Absolutní vítěz na druhém místě, v kategorii finančního zdraví zvítězila Nemocnice České Budějovice, a. s. Hned za ní se místila Nemocnice Český Krumlov, a. s., šesté pořadí patří Nemocnici Prachatice, a. s.

V Nemocnici Prachatice, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 7 500 pacientů. Lékaři zde provedou průměrně dva tisíce operačních zákroků a téměř 185 tisíc ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 354 dětí.

Nemocnice má průměrně 350 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

V roce 2013 nemocnice investovala do svého rozvoje 19,6 milionu korun, od roku 2008 celkem153,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

9:31 Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseW…