„Nový přístroj ulehčí práci operatérovi, zákrok je bezpečnější i pro pacienta a minimalizovány jsou také pooperační komplikace. Robotický asistent umožní preciznější zaostření na operované části těla, ke kterým je omezen přístup,“ řekl ředitel MNO Petr Uhlig.
Hlavními přednostmi přístroje je robotické řízení stativu, ramen a optiky mikroskopu v šesti osách, které umožňuje operatérovi lepší přehlednost operačního pole a stabilitu při výkonu. Obsahuje unikátní sondu QEVO, pomocí které je možné ozřejmit struktury i „za rohem“, což současný mikroskop neumožňoval. Samozřejmostí je kontrastní zobrazení cév mozku, tzv. videoangiografie a kontrastní zobrazení některých nádorů mozku (fluorescence) i ještě dokonalejší propojení mikroskopu se systémem pro snadnou orientaci v hloubkových strukturách mozku (neuronavigací). Jeho pořizovací hodnota je 12,35 milionu korun. Přístroj umožňuje ještě preciznější zobrazení drobných struktur mozku, míchy, mozkových cév, nervů a tím zlepšuje a zpřesňuje práci s těmito strukturami.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
nemocnice , zdravotnictví , technologie , Městská nemocnice Ostrava , TZ
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
ČEZ letos zprovoznil už 74 nových stanic, v síti jich je momentálně celkem 916. Výstavbu táhnou ultr…
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života