Mezinárodní den žen oslaví CzechInvest akcemi pro podnikatelky

11. 2. 2019 21:30

Každá třetí žena v Česku sní o vlastním podnikání, ale pouze osm procent žen svému snu věří, vyplývá z průzkumu společnosti METRO z roku 2017. Většina z nich přitom vidí problém v nedostatečné podpoře soukromého podnikání ze strany státu.

Mezinárodní den žen oslaví CzechInvest akcemi pro podnikatelky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Týdnem Podnikavých žen, který pořádá v době oslav Mezinárodního dne žen, chce agentura CzechInvest toto vnímání aspoň trochu změnit a podporovat ženské podnikatelské komunity v regionech.

Dvanáct Rendez-vous pro ženy-podnikatelky pořádá CzechInvest od 4. do 11. března 2019 po celé České republice: Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Olomouci, Brně, Přelouči, Ostravě, Chomutově, Berouně, Karlových Varech, Liberci a Havlíčkově Brodě.

Podnikatelky ale i ženy, které o vlastním podnikání třeba teprve přemýšlejí, na setkáních získají informace o tom, jak s podnikáním začít a vyslechnou si inspirativní příběhy žen, které již tuto zkušenost mají za sebou. Zkušení mentoři je zasvětí do témat jako je budování značky, obchodní vyjednávání, nastavování cen a poradí v oblastech financí a marketingu.

Rendez-vous Podnikavých žen začal CzechInvest pořádat již v červnu 2017 v Pardubicích. „Od té doby se na nich setkalo bezmála 400 žen. Přichází na ně maminky na mateřské dovolené, ženy, které po opuštění dosavadního zaměstnání vzaly či chtějí vzít svůj osud do vlastních rukou, prostě ty, které chtějí dělat, co je baví a naplňuje,“ říká Tereza Všetečková z pardubické kanceláře CzechInvestu.

Vstup na akce je bezplatný. Zájemci o účast se mohou registrovat pomocí odkazů v tabulce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

22:49 Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

Generální štáb Armády České republiky si 15. října připomíná datum vzniku svého historického předchů…