Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

24.06.2024 10:48 | Tisková zpráva

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širokého spektra psychických potíží, používá zdravotnický prostředek (ZP) třídy I. Jedná se o jedinou platformu s kognitivně-behaviorální terapií (KBT) zaměřenou na duševní zdraví v České republice, která zdravotnický prostředek používá.

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.
Foto: Mindwell
Popisek: Mindwell - logo

Mindwell je služba, která používá zdravotnický prostředek třídy I. s názvem MW DP (Mindwell Digital Platform). "Zařazení MW DP mezi zdravotnické prostředky považuje Mindwell za důležitý krok, který reflektuje kvalitu služby Mindwell a pomáhá nám profilovat se směrem do zdravotnictví. Je to u nás jediná platforma s kognitivně-behaviorální terapií (KBT) na duševní zdraví, která používá ZP a která může pomoci se zlepšením dostupnosti terapie indikovaným pacientům" uvádí František Vlček, ředitel rozvoje a inovací zdravotnického holdingu AKESO a odpovědná osoba za dodržování předpisů (PRRC) v souvislosti se zdravotnickým prostředkem MW DP.

Už nyní však má služba Mindwell podporu zdravotních pojišťoven ČPZP, ZP MV ČR a VoZP, které vybrané programy částečně nebo dokonce plně hradí. „Našim cílem je, aby Mindwell byl dostupný všem, kteří se rozhodnou s terapií začít,“ uvádí spoluzakladatelka a CEO Mindwell Jelena Holomany. Mindwell nabízí systematickou péči o duševní zdraví, nesnaží se však nahradit osobní terapii, ale chce pomoct jak přetíženému systému, tak klientovi s dostupností kvalitní péče.

V platformě klient prochází několika moduly, které mu pomohou získat lepší pochopení svého stavu. Naučí se různé terapeutické metody a vyzkouší si je použít v terapeutických interaktivních cvičeních. Každý modul kromě cvičení obsahuje vzdělávací texty, audiostopy a videa, příběhy a dotazníky. Interaktivní cvičení pomůžou aplikovat nové znalosti na životní situace klienta. Výhodou je, že modul lze procházet vlastním tempem a klient ho může vyplňovat i během několika dní. Programem klienta provází odborník na kognitivně-behaviorální terapii. Terapeut klienta povzbuzuje, pomáhá mu s programem a pravidelně poskytuje písemnou zpětnou vazbu na každý dokončený modul do 7 dní.

„Zvyšování dostupnosti terapie je klíčové pro zlepšení duševního zdraví jednotlivců i celé společnosti, neboť může vést k nižšímu výskytu závažnějších duševních poruch a k lepšímu zvládání životních obtíží. Krokem vpřed je odstranění finančních překážek a umožnění, aby terapie byla přístupná pro každého, kdo ji potřebuje. Otevření dveří k terapii a zajištění její dostupnosti pro všechny vysílá jasný signál, že mluvit o duševním zdraví není tabu, ale důležitá součást lidského života,“ dodává Jelena Holomany.

O službě Mindwell

Mindwell je digitální terapie, která nabízí systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širokého spektra psychických potíží. Aktuálně nabízí terapeutické programy zaměřené na řešení deprese, úzkosti a syndromu vyhoření. Díky terapeutickým programům je péče o duševní zdraví pacientům dostupná ihned z pohodlí a soukromí domova. Mindwell, který je poskytovatelem zdravotních služeb v oborech psychiatrie a klinická psychologie, vytvořili nejlepší odborníci z řad psychiatrů a psychoterapeutů pro kognitivně-behaviorální terapii v České republice. Službu Mindwell plně hradí VoZP, ČPZP a částečně ZP MV ČR.

MW DP je zdravotnický prostředek I. třídy, který je určený pro pacienty starší 18 let, u kterých slouží jako prevence rozvoje závažných psychiatrických onemocnění, a tudíž pomáhá při zvládání mírných až středně závažných psychických potíží. Před použitím některého Programu je nutné si pečlivě přečíst informace k bezpečnému používání MW DP ZDE.

Mindwell je strategickou investicí zdravotnického holdingu AKESO, mimo jiné provozovatele Nemocnice Hořovice, AKESO Polikliniky v Praze, Rehabilitační nemocnice Beroun a Centra duševní rehabilitace v Berouně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …