Ministerstvo dá 13,5 milionu na projekty neziskovkám zaměřeným na ochranu životního prostředí

26.09.2015 15:06

Ministerstvo životního prostředí ve svém rozpočtu vyhradilo 13,5 milionu korun na projekty pro nestátní neziskové organizace působící na poli ochrany životního prostředí. Oproti loňskému roku dostanou tedy o 1,5 milionu více. Neziskovky můžou podávat své projektové žádosti na MŽP až do 21. října do 12 hodin. Podporu lze získat na projekty, které přispějí k naplňování cílů Státní politiky životního prostředí a dalších státních strategických dokumentů.

Ministerstvo dá 13,5 milionu na projekty neziskovkám zaměřeným na ochranu životního prostředí
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

V programu budou podporovány neinvestiční projekty v 10 tématech se zaměřením na ochranu přírody, zlepšování životního prostředí v obcích a městech, na environmentální vzdělávání či na poskytování informací o životním prostředí. 

„Konkrétně se bude jednat o témata vycházející z hlavních oblastí dotační politiky vůči neziskovým organizacím pro rok 2016. Například se zaměřením na zvláště chráněné druhy rostlin a živočichů a podporu jejich managementu v městském prostředí, na mokřadních územích mimo zvláště chráněná území nebo v zemědělských lokalitách,“ přibližuje zaměření programu ředitel odboru finančních a dobrovolných nástrojů Tomáš Kažmierski.

Mezi další podporovaná témata a aktivity patří např. péče o cenné biotopy, zejména písčiny, stepní lokality, slaniska a podmáčené louky, obnova krajiny, zachování krajinného rázu, jako jsou obnova a péče o remízky a další drobné krajinné prvky, ale i revitalizace keřových porostů, sadů, úvozových cest, polních cest, stromořadí, apod. V oblasti ochrany geologického dědictví budou podporovány projekty se zaměřením na péči o geologicky významné lokality, např. odstraňování náletových dřevin, dále pak aktivity zlepšující životní prostředí obyvatel měst a obcí, informační akce především pro mládež o aktuálních otázkách životního prostředí v obcích a městech, včetně čisté mobility, a mnoho dalších, zahrnujících třeba i šetrný turistický ruch mimo CHKO národní parky.

O finanční příspěvek mohou žádat nestátní neziskové organizace působící v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, právně vedené jako spolek či pobočný spolek, obecně prospěšná společnost, zapsaný ústav, nadace, nadační fond nebo církevní právnická osoba. „Podmínkou je spolufinancování příjemcem dotace minimálně 30 % rozpočtu projektu. Každá organizace může požádat o podporu nejvýše dvou projektů. Minimální výše dotace je 30 000 Kč a maximální 200 000 Kč na jeden projekt. Příjem žádostí končí 21. října 2015 ve 12 hodin. Rozhoduje doručení žádosti do podatelny MŽP, nikoliv datum poštovního razítka,“ dodává ředitel Kažmierski. 

Podrobné informace k programu najdete na této webové stránce:http://www.mzp.cz/cz/podpora_projektu_nno_2016.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…