Ministerstvo dopravy: Roky očekávaný obchvat Olbramovic má zelenou, za dva roky bude hotový

01.10.2020 18:47

Stavební stroje konečně vyjedou na dlouho očekávaný obchvat Olbramovic na Benešovsku na silnici I/3. Za dva roky se tak desetitisíce aut denně přesunou na 3,4 kilometrů dlouhou přeložku. Ministerstvo dopravy totiž zamítlo odvolání proti vydanému stavebnímu povolení.

Ministerstvo dopravy: Roky očekávaný obchvat Olbramovic má zelenou, za dva roky bude hotový
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

„Obyvatelé Olbramovic si konečně oddechnou, neboť přes jejich obec přestanou jezdit těžké kamiony, autobusy a desetitisíce aut denně. Ředitelství silnic a dálnic chce v listopadu vybrat stavební firmu, následně začne samotná stavba. Obchvat má být hotový v roce 2022,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček. Stavba má podle Ředitelství silnic a dálnic vyjít na 478,5 milionů korun.

Vybudování přeložky silnice I/3 mimo střed obce Olbramovice významně ovlivní plynulost silničního provozu, čímž dojde ke zkrácení doby jízdy, a tím i ke snížení emisí. Dnešní silnice dělí obec na dvě poloviny, což podstatně zhoršuje životní prostředí v obci, a zejména v dopravních špičkách vytváří velmi nebezpečné situace pro chodce.

V minulých letech byly postupně připravovány a následně prováděny po úsecích přeložky I/3, tj. obchvaty měst a obcí, dochází zde rovněž k výstavbě mimoúrovňových křižovatek a rozšíření na střídavý třípruh. Cílem je uspořádání jízdních pruhů 2+1 v celém úseku Mirošovice–Benešov–Bystřice. Přeložka mimo Olbramovice byla připravována v návaznosti na úseky Tomice a Votice již v osmdesátých letech. Oba zmíněné úseky byly realizovány a jsou v současné době v provozu.

Silnice I/3 představuje jednu z hlavních spojnic mezi Prahou a jihem České republiky, a proto k její modernizaci a zkapacitnění dochází, aniž by se s ní počítalo jako s alternativou k výstavbě plnohodnotné dálnice D3.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

22:11 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým rozhodnutím z 19. října 2020 soutěžiteli AERO Inve…