Ministerstvo dopravy: Vedení je po organizačních změnách kompletní

02.07.2020 14:05

Ve výběrovém řízení na pozici náměstka Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů uspěl bývalý český velvyslanec v Rakousku a Polsku Jan Sechter, který se funkce ujme 15. července. Nově vzniklý Odbor vodní dopravy pak od půlky měsíce povede Evžen Vydra, dosavadní vedoucí samostatného oddělení vodní plavby.

Ministerstvo dopravy: Vedení je po organizačních změnách kompletní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

„Jan Sechter je diplomat se zkušenostmi z Německa, Rakouska i Polska, na ministerstvu bude mít na starosti mezinárodní vztahy, ale také nesilniční módy dopravy, tedy železnici, letectví a vodní dopravu. Ta je nově posílená o ředitele Evžena Vydru, který má dlouholeté zkušenosti nejen z různých pozic v oblasti plavby na ministerstvu dopravy, ale i jako člen posádek lodí po celé Evropě. V nesilniční sekci tak na jedné straně máme velmi silné profesní zázemí jednotlivých odborů a současně posilujeme zahraniční spolupráci ve všech oblastech dopravy, včetně kosmických aktivit,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Všechny sekce ministerstva dopravy tak mají přesoutěžené pozice náměstků. Ekonomickou sekci vede někdejší ředitelka odboru auditu Lenka Hlubučková, sekci silniční a veřejné dopravy a správních agend pak řídí dosavadní náměstek Ladislav Němec, stejně tak sekci legislativní a právní má na starosti znovu Jakub Kopřiva.

Novou organizační strukturu Ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu, smyslem změn bylo produktově uspořádat jednotlivé sekce a zrušit neobsazené pozice politických náměstků. Počet sekcí ministerstva se snížil z pěti na čtyři. V červnu také vznikl odbor vodní dopravy, který doplnil existující samostatné dopravní odbory v ministerstvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

22:11 Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

Správa železnic slavnostně předala do užívání zrekonstruovanou stanici Letohrad. Práce zde probíhal…