Ministerstvo financí: Dvacítka TOP nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob si převzala ocenění

17.06.2021 10:06

Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství v prostorách Břevnovského kláštera uspořádaly již devatenáctý ročník vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob.

Ministerstvo financí: Dvacítka TOP nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob si převzala ocenění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Zástupci oceněných společností převzali z rukou ministryně financí Aleny Schillerové a generální ředitelky Finanční správy Tatjany Richterové broušenou skleněnou plaketu. Po pěti letech se znovu stala nejvýznamnějším plátcem daně Česká spořitelna.

„Všem, kteří řádně plní své daňové povinnosti, patří velké poděkování. Bez nich by žádná země na světě svůj nákladný boj s pandemií, natož následné zotavení, ekonomicky nezvládla. Uvědomujeme si, že za odolnost tuzemské ekonomiky vděčíme robustnosti a kultuře tuzemského firemního prostředí. Během enormně náročného roku 2020 jsme se přesvědčili, na jak vysoké úrovni je daňová morálka v České republice. Chtěla bych všechny ujistit, že děláme maximum, abychom rány našemu hospodářství zocelili co nejdříve,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

Žebříček oceněných společností byl sestaven podle výše plateb provedených na účet daně z příjmů právnických osob v průběhu roku 2020 do veřejných rozpočtů. „Jsem velice ráda, že jsme se letos mohli se zástupci oceněných společností setkat osobně v reprezentačních prostorách Břevnovského kláštera a v souladu s veškerými protiepidemickými opatřeními jim poděkovat za velký přínos do veřejných rozpočtů, ačkoliv byla ekonomika za poslední rok zásadním způsobem omezena,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Zveřejněný přehled „TOP 20“ je seřazen sestupně v pořadí podle výše uhrazené daně a jmenovitě jsou v něm uvedeny pouze ty subjekty, které ke zveřejnění daly souhlas.

Seznam oceněných plátců 2020:

tabulka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech proběhla Letní univerzita s rekordním zájmem studentek

11:15 ČEZ: V Dukovanech proběhla Letní univerzita s rekordním zájmem studentek

Třicítka nejlepších zájemců o účast na 13. ročníku Letní univerzity úspěšně absolvovala dvoutýdenní …