Ministerstvo financí: Náměstkem pro finanční řízení a audit je Jiří Fojtík

28. 2. 2021 11:58

Vítězem výběrového řízení na uvolněnou pozici náměstka pro řízení sekce Finanční řízení a audit se stal Ing. Jiří Fojtík. Nový náměstek Ministerstva financí bude mít na starosti sekci, která je mimo jiné zodpovědná za legislativu i výkon auditu a kontroly, controlling a účetnictví veřejného sektoru, cenovou politiku, ale je také gestorem otevřených dat. Do funkce bude jmenován 8. března.

Ministerstvo financí: Náměstkem pro finanční řízení a audit je Jiří Fojtík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brífink ministerstva financí o pokračování Pětadvacítky pro OSVČ a její rožšíření pro společníky malých s.r.o. a dále pozastavení EET do konce roku 2020
reklama

Jiří Fojtík je zkušeným manažerem s dlouholetou praxí vrcholového řízení ve veřejném sektoru. Od roku 1999 působil na různých pozicích v rámci Finanční správy, na řídících pozicích působí od ledna 2001. Jako ředitel sekce metodiky a výkonu daní na Generálních finančním ředitelství metodicky řídil činnost soustavy finančních úřadů včetně Odvolacího finančního ředitelství. Při svém působení na GFŘ byl mimo jiné zástupcem Finanční správy ČR v projektu Tadeus, který je platformou pro jednání vrcholných představitelů finančních správ jednotlivých členských zemí EU. V současnosti se rovněž věnuje přednáškové činnosti a publikuje pro daňový Bulletin Komory daňových poradců ČR.

Jiří Fojtík je stár 55 let a má dospělého syna. Jeho koníčkem je kromě práce také sport, zejména cyklistika, tenis a hokej, kterým se věnuje pasivně i aktivně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy

22:30 ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy

Městský soud v Praze potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, jímž byla zamítnuta žaloba o zap…