Ministerstvo financí opět zaznamenalo velký zájem o státní dluhopisy

26.03.2020 20:27

Ministerstvo financí dnes navázalo na včerejší prodej střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů v konečné výši 55,3 mld. Kč, když dnes prodalo roční státní pokladniční poukázky v celkové jmenovité hodnotě 68,6 mld. Kč.

Ministerstvo financí opět zaznamenalo velký zájem o státní dluhopisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí
reklama

Ministerstvo financí přistoupilo, obdobně jako včera, k akceptaci rekordně vysoké poptávky, která činila více než 74 mld. Kč, a dále tak získalo peněžní prostředky na posílení rezervního krytí zvýšeného deficitu státního rozpočtu. Společně se včerejší aukcí střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů byly na domácím finančním trhu umístěny státní dluhopisy v celkové jmenovité hodnotě téměř 124 mld. Kč.

Ministerstvo financí tak v současné době pokrylo dlouhodobými dluhovými nástroji více než dvě třetiny korunových splátek státního dluhu v letošním roce, zatímco emisí státních pokladničních poukázek posílilo rezervní prostředky státní pokladny. Tím vyslalo jasný signál o připravenosti vlády čelit výzvám souvisejícím s pandemickým šířením nového koronaviru SARS-CoV-2. Tyto kroky přispějí ke snížení nejistoty v podobě dopadů přijímaných krizových opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura pro podnikání a inovace spustila příjem žádostí o dotace na vznik a rozvoj digitálních technických map veřejnoprávních subjektů

17:05 Agentura pro podnikání a inovace spustila příjem žádostí o dotace na vznik a rozvoj digitálních technických map veřejnoprávních subjektů

Pro žadatele je připravena 1 miliarda korun.