Ministerstvo obrany: Navýšení počtu vojáků k plnění úkolů Policie ČR

10.04.2020 7:34

Vláda včera projednala a schválila změnu svého nařízení o povolání vojáků v činné službě a příslušníků Celní správy České republiky k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií koronaviru. Změna umožní navýšit nejvyšší možný počet povolaných vojáků o další dva tisíce.

Ministerstvo obrany: Navýšení počtu vojáků k plnění úkolů Policie ČR
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

Cílem navýšení počtu vojáků k plnění úkolů Policie České republiky je pomoci plnit přijatá zvýšená bezpečnostní opatření proti koronaviru. Tím nedojde k vyčerpání sil a prostředků policie a nebude negativně ovlivněno provádění standardních úkolů policie v oblasti vnitřní bezpečnosti při standardním výkonu zajišťování veřejného pořádku a úkolů v trestním řízení. Nejvyšší možný počet povolaných vojáků naroste o další dva tisíce.

Ministr obrany Lubomír Metnar k opatření řekl: „Vláda dnes rozhodla o zvýšení počtu vojáků vyčleněných ve prospěch Policie ČR o dva tisíce, tedy na 4 096 osob. Toto nařízení je platné po dobu trvání nouzového stavu. Armáda pomáhá, kde je třeba, a budeme v tom pokračovat.“

Povoláním vojáků v činné službě k plnění úkolů Policie České republiky nebude snížena obranyschopnost České republiky ani plnění mezinárodních závazků. Navýšením počtu vojáků bude policie schopna zachovat současný rozsah každodenní služby poskytované občanům České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…