Ministerstvo obrany: ÚVN Praha uzavřela smlouvu o pronájmu haly O2 universum, kde vznikne vakcinační centrum

01.03.2021 17:05

Zástupci společnosti Bestsport, a. s., a Ústřední vojenské nemocnice - Vojenské fakultní nemocnice Praha (ÚVN) vuzavřeli smlouvu o nájmu prostor O2 universa pro zřízení vysokokapacitního vakcinačního centra pro očkování proti nemoci covid-19.

Ministerstvo obrany: ÚVN Praha uzavřela smlouvu o pronájmu haly O2 universum, kde vznikne vakcinační centrum
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

„Podepsání smlouvy završuje třítýdenní jednání vedoucí k precizování podmínek nájmu a organizačních pravomocí. Oceňuji, že jsme se s O2 universem dokázali dohodnout tak, že po zahájení činnosti budou pronajaté prostory využity efektivně. Jednání o nájmu O2 universa pro velkokapacitní očkovací centrum byla zahájena na základě nabídky bezplatnéhonájmu, potažmo za symbolickou částku tisíc korun za celou dobu trvání nájmu, což O2 universum dodrželo. Dohodli jsme se také na tom, že budou hrazeny prokazatelné náklady na služby, které O2 universum pomůže pro chod vakcinačního centra zajistit, jako například úklid společných prostor, ostrahu společných prostor, akreditační služby, stravu pro personál očkovacího centra a další. Budou taktéž hrazeny náklady na teplo, potažmo chlazení, spotřebu vody a elektrické energie, spojené výhradně s provozováním vakcinačního centra,“ shrnuje ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14956 lidí

„Ze strany majitele multifunkčního centra O2 universa, kterým je Skupina PPF, byly prostory nabídnuty za symbolickou částku s cílem přispět ke zvládnutí pandemie co nejrychlejší vakcinací velkého počtu obyvatel,“ doplňuje předseda představenstva společnosti Bestsport Robert Schaffer. Smlouva je uzavřena na dobu určitou, do 31. 7. 2021, s možností jejího prodloužení.

Smlouva bude zveřejněna v registru smluv. Vláda schválila záměr vybudovat velkokapacitní očkovací centrum v pražském O2 universu 18. ledna 2021.

Přípravy na provozování vakcinačního centra postupují. Odborné pracovní skupiny se pravidelně scházejí a připravují logistické zabezpečení, zajištění personálního obsazení. IT odborníci vyvíjejí aplikaci a její propojení na další systémy; s integrovaným záchranným systémem je řešeno zajištění bezpečnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Mladá rytkyně Pavlína Čambalová představuje vlastnoruční sklářské výrobky

7:29 Liberecký kraj: Mladá rytkyně Pavlína Čambalová představuje vlastnoruční sklářské výrobky

Pavlína Čambalová – vystudovala broušení a rytí drahých kamenů na šperkařské škole v Turnově a rytí …