Ministerstvo obrany: Zástupci resortu uctili oběti spojeneckých armád

07.05.2017 10:34

V sobotu 6. května se na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 uskutečnila pietní vzpomínka k uctění památky obětí války z řad spojeneckých armád a k 72. výročí ukončení 2. světové války.

Ministerstvo obrany: Zástupci resortu uctili oběti spojeneckých armád
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Za resort obrany se pietního aktu na ďáblickém hřbitově zúčastnili náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta spolu se zástupcem ředitele Sil podpory MO brigádním generálem Jaroslavem Linhartem. Přítomen byl také místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Šesták. Oběti druhé světové války dále uctili zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské a další hosté, včetně pamětníků a válečných veteránů.

Po položení smutečních věnců k pomníku na Čestném pohřebišti Ďáblického hřbitova se u památníku před Základní školou v Žernosecké ulici v Praze 8 – Ďáblicích účastníci pietního setkání poklonili památce padlých vojáků 2. polské armády, kteří v těchto místech 11. května 1945 dokončili osvobozeneckou operaci pod velením generála Karola Swierczewského.

Vzpomínka na polské vojáky, kteří osvobozovali okraj Prahy a položili zde své životy, se konala u pomníku na Žernosecké ulici. Smuteční kytici zde položili náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a zástupce ředitele Sil podpory MO brigádní generál Jaroslav Linhart

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…