Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku

21.06.2015 12:56

V pátek 19. června vyhlásilo Ministerstvo obrany další výběrové řízení na zjištění zájmu o koupi nepotřebného nemovitého majetku v tomto roce.

Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

V nabídce je celkem 23 nemovitostí určených jednotlivě k prodeji s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu 23 mil. Kč. Zájemci z řad fyzických či právnických osob mohou jednotlivé nemovitosti získat v případě, že nabídnou nejméně požadovanou minimální kupní cenu.

Inzerát je uveřejněn na internetových stránkách www.onnm.army.cz a www.centralniadresa.cz. Ve stejný den, kdy bylo výběrové řízení vyhlášeno, pak vyšel inzerát také v deníku Lidové noviny.

Mezi nejzajímavější nabízené nemovitosti patří například objekty v bývalých kasárnách T. G. M. v Pardubicích, které jsou z větší části na pozemcích města, pozemky bývalé střelnice o celkové výměře 4,4 ha v Bradlecké Lhotě a areál bývalých skladů, včetně vlečky, v Račicích nad Trotinou u Hradce Králové.

V nabídce je rovněž 13 objektů opevnění na Znojemsku v lokalitách Vratěnín (9 ks), Dyje (2 ks), Dobšice (1 ks) a Valtrovice (1 ks), a to včetně pozemků, a také jeden objekt u obce Zálužice mezi Žatcem a Louny.

Poprvé jsou nabízeny pozemky u obce Nepřevázka nedaleko Mladé Boleslavi a pozemky u Mnichovic nedaleko Prahy.

Podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, dále pak termíny prohlídek, fotografie nabízených objektů a koncepty kupních smluv naleznete ZDE.

Další nepotřebné nemovitosti nabídne Ministerstvo obrany k prodeji 31. července 2015. Do prodeje bude zařazen majetek, který nebyl odprodán v předchozích výběrových řízeních a bude k němu doplněn další majetek nově připravený k prodeji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

22:11 ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

ÚZSVM v Prachaticích získal z odúmrti finanční prostředky ve výši 764 000 korun a rodinný dům v cent…