Ministerstvo pro místní rozvoj: Česko-bavorský den v Domažlicích

09.08.2023 22:02 | Tisková zpráva

Soutěže o atraktivní ceny, kolo štěstí, virtuální realita, hudební vystoupení i ochutnávka tradičních koláčů. To vše a mnohem víc čeká na děti i dospělé 12. srpna v Domažlicích, kde Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá výroční akci programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021–2027. Celým dnem budou provázet oblíbení maskoti český lev Václav a bavorský lev Leopold.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Česko-bavorský den v Domažlicích
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Přijďte se seznámit s projekty přeshraniční spolupráce v česko-bavorském pohraničí. Na jednotlivých stanovištích si budete moci vyzkoušet jazykové animace s robotem, svoje znalosti z historie, geografie, zemědělství nebo prostorovou představivost. Dozvíte se více o nejdelší a nejatraktivnější značené turistické trase ve střední Evropě, o nejmodernějších technologiích využívaných ve výuce, o životě na venkově v česko-bavorském pohraničí nebo jaké nebezpečné prvky se mohou skrývat v půdě.

S přínosem přeshraniční spolupráce vás seznámí poutavá videa a atraktivní mapy. Připravena bude také celá řada doplňkových aktivit. Čeká na vás třeba kolo štěstí, hudební vystoupení Pošumavské dudácké muziky nebo ochutnávka rohozenských koláčů.

Více informací naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

13:21 Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

Ve čtvrtek 25. dubna se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční historicky první Národní rozvojo…