Ministerstvo pro místní rozvoj: Revoluční změny vyžadují změnu přístupu i myšlení

18.12.2019 7:34

Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo s novým stavebním zákonem, který zásadně zjednoduší stavební řízení v České republice. To se nyní propadá mezi nejhorší na světě.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Revoluční změny vyžadují změnu přístupu i myšlení
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Jedná se o revoluční změnu, a proto byla do přípravy zapojena celá řada odborníků. Změny jsou však opravdu revoluční, proto MMR očekává velké množství připomínek, které všechny budou řádně vypořádány. Připomínky, které však nejsou v souladu se smyslem zákona a se schváleným věcným záměrem, akceptovat nelze. Vláda schválila harmonogram prací, který MMR musí dodržet. Není možné tedy zvolnit tempo, jak je mnohdy požadováno.

Na změnu nelze čekat 10 let. Ještě před několika měsíci bylo naopak slyšet kritiku, že příprava nového zákona jde příliš pomalu. Termíny prací stanovila ve svém usnesení vláda a cílem MMR je udělat vše proto, aby byly dodržovány. Na paragrafovém znění nového stavebního zákona, jehož cílem je jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení, začal zpracovatelský tým pracovat neprodleně po schválení jeho věcného záměru v červnu letošního roku. Návrh paragrafové znění byl odeslán do meziresortního připomínkového řízení 25. listopadu 2019. Příprava nového stavebního zákona trvá od zahájení prací na věcném záměru cca 2 roky, další období je pak plánováno na postupné nabývání účinnosti zákona.

Nezbytnou úpravou pro zrychlení stavebního řízení je redukce dokumentace pro povolení stavby. „Návrh předložený do mezirezortního připomínkového řízení předpokládá, že stavební úřad bude povolení stavby vydávat na základě jednodušší dokumentace než dnes. Podrobnější dokumentaci pro provedení stavby však stavebník bude muset opatřit ještě před vlastním zahájením stavby. Je to efektivní a hlavně to skutečně povede ke zrychlení celého řízení,“ říká náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová. MMR přichází se zásadním zjednodušením povolovacího procesu při zachování ochrany veřejných zájmů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

22:04 MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

Hlavní město obdaruje dárce krve ročním kuponem na městskou hromadnou dopravu zdarma. Jednat se bude…