Ministerstvo pro místní rozvoj: Zvyšujeme kvalitu vystavěného prostředí

05.01.2023 21:43 | Tisková zpráva

Vláda schválila aktualizaci strategického dokumentu Politika architektury a stavební kultury České republiky, která má za cíl zvyšovat kvalitu prostředí sídel a krajiny. Materiál stanovuje několik desítek opatření v oblasti začlenění staveb do prostředí, veřejných prostranství, zadávání zakázek či vzdělávání.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Zvyšujeme kvalitu vystavěného prostředí
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Chceme, aby byly stavby, které vznikají v Česku, kvalitní. Předpoklady k tomu vytváří právě Politika architektury. Její aktualizace, kterou schválila vláda, doplňuje nová témata, kterými je třeba se zabývat, a určuje opatření, která pomáhají ke zlepšení životních podmínek v obcích a městech. Naplňování jednotlivých opatření povede mimo jiné ke stavbě hospodárných budov, investicím do zelené infrastruktury nebo adaptaci sídel a krajiny na klimatickou změnu, k jejich větší odolnosti a soběstačnosti,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Politika architektury a stavební kultury ČR je nelegislativní strategický dokument, jehož první verzi schválila vláda v roce 2015. Od té doby se tato strategie naplňuje a průběžně vyhodnocuje. Cílem její aktualizace je adaptace na aktuální vývoj v oblasti architektury a stavební kultury. Nově přibyla i témata, jako je např. změna klimatu nebo vazba na cestovní ruch. Zároveň je dáván větší důraz na zapojení veřejné správy na úrovni krajů a obcí.

Upravený materiál připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se čtyřmi desítkami zástupců ministerstev, krajů, profesních komor, škol i nevládních a neziskových organizací a spolků. Aktualizaci zveřejníme na stránkách MMR a v tištěné formě bude rozeslána na stavební úřady.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

13:21 Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

Ve čtvrtek 25. dubna se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční historicky první Národní rozvojo…