Ministerstvo školství: Náměstek Plaga se zúčastnil oslav 20. výročí sdružení CESNET

13.03.2016 18:52 | Zprávy

Sdružení veřejných vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET slaví dvacet let. Sdružení si toto výročí připomnělo dnes na slavnostním setkání v prostorách Senátu Parlamentu České republiky. Za ministerstvo školství se akce zúčastnil náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Robert Plaga.

Ministerstvo školství: Náměstek Plaga se zúčastnil oslav 20. výročí sdružení CESNET
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„CESNET představuje strategickou e-infrastrukturu, která je vědecké komunitě schopna poskytovat služby pro přenos, ukládání a zpracování dat. V této souvislosti jsem rád, že se v rámci podpory velkých infrastruktur podařilo ministerstvu školství zabezpečit na provoz CESNETu pro léta 2016 až 2019 téměř jednu miliardu korun,“ řekl ve svém vystoupení při slavnostním zahájení náměstek Plaga.

Sdružení CESNET, které rozvíjí národní e-infrastrukturu pro výzkum a vzdělávání, a zároveň se věnuje vlastnímu vývoji v oblasti síťových technologií i síťových aplikací, bylo založeno 6. března 1996.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

11:44 Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

V Rokytnici v Orlických horách začala výstavba dvou bytových domů pro 12 klientů Domova na Stříbrném…