Ministerstvo spravedlnosti: Ministr Blažek jednal s odbory o platech a platových tabulkách

24.05.2024 19:15 | Tisková zpráva

Dnes 23. května 2024 se uskutečnilo jednání ministra spravedlnosti Pavla Blažka, které inicioval, a zástupců Odborového svazu justice (OSJ). Tématem diskuse byly požadavky zaměstnanců soudů týkající se otázky odměňování zaměstnanců soudů a změny platových tabulek.

Ministerstvo spravedlnosti: Ministr Blažek jednal s odbory o platech a platových tabulkách
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Za současného vedení ministerstva reálně došlo k navýšení objemu prostředků na mzdy, a to od roku 2021 ročně o cca 2 tisíce korun. Co se týká změny platových tabulek, bylo OSJ přislíbeno zřízení meziresortní pracovní skupiny, která by mohla specifikovat okruh zaměstnanců v justici. O tom před schůzkou jednal ministr spravedlnosti Pavel Blažek s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou.

I přes avizovanou výstražnou jednodenní stávku, došlo k částečné dohodě. Ministerstvo bude i nadále s odborovými svazy v justici jednat. V řádu týdnů si vyjasníme požadavky na systémovou změnu platových tabulek. Členy pracovní skupiny budou kromě zástupců státu, Odborového svazu justice a Unie vyšších soudních úředníků a Unie soudců i zástupci z řad soudců. První jednání se uskuteční během června 2024.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.