Ministerstvo spravedlnosti: Slavnostní otevření zrekonstruované budovy v Justičním areálu na Míčánkách

01.03.2024 10:17 | Tisková zpráva

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek včera slavnostně přestřihl pásku u nově zrekonstruované budovy v Justičním areálu na Míčánkách v Praze.

Ministerstvo spravedlnosti: Slavnostní otevření zrekonstruované budovy v Justičním areálu na Míčánkách
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Cílem investiční akce bylo provedení rekonstrukce poslední budovy v Justičním areálu Na Míčánkách. Jednalo se o kompletní rekonstrukci samostatně stojícího nepodsklepeného objektu, při které byla budova navýšena o jedno patro a byla provedena vestavba v podkroví.

ylo vybudováno 23 nových kanceláří a modernizováno 63 kanceláří. Součástí prací byla kompletní výměna podlah a stropů, oken, veškerá zdravotně technická instalace a rozvody elektroinstalace včetně datových sítí. Obnoveny byly vnitřní omítky, dodány nové podlahové krytiny a nový nábytek. Zároveň byl instalován nový výtah.

V budově bude sídlit Probační a mediační služba - středisko Praha, Evropský žalobce a využije ji i Městský soud v Praze.

Celkové náklady na rekonstrukci objektu činily 267,84 milionu korun, stavba byla dokončena v stanoveném termínu 22. 11. 2023 a kolaudace se uskutečnila v prosinci 2023. Areál s celkovou zastavěnou plochou 11 212 m² sloužil dříve za Rakousko-Uherska vojenským účelům, nacházela se zde kasárna Jana Roháče z Dubé, později zde sídlil 28. pražský pluk.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

11:54 ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

Energetici v Dukovanech dosáhli plánovaného zvýšení elektrického výkonu 3. výrobního bloku – špičkov…