Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda

05.10.2022 18:47 | Tisková zpráva

Vláda souhlasila s návrhem ministra vnitra Víta Rakušana jmenovat do čela civilní rozvědky Vladimíra Posoldu, který má 20letou praxi ve zpravodajských službách. Rozvědku povede od 6. října 2022.

Ministerstvo vnitra: Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) od zítřka povede dlouholetý zpravodajec Vladimír Posolda. Se souhlasem vlády ho jmenoval ministr vnitra Vít Rakušan. V čele civilní rozvědky nahradí Vladimíra Mlejnka, který ve funkci skončil na vlastní žádost ke konci srpna.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22053 lidí

Nový ředitel ÚZSI se ve zpravodajských službách České republiky pohybuje prakticky celou svou profesní kariéru. Celkem 20 let pracoval nejprve v BIS a poté v ÚZSI, a to jako expert i manažer ve vedení služby. Je držitelem osvědčení NBÚ pro stupeň utajení přísně tajné.

„Civilní rozvědka potřebuje stabilizovat. Proto jsem po důkladném výběru jmenoval ředitele, který bude nezpochybnitelný, má prověrku na stupeň přísně tajné, obrovskou profesní zkušenost a respekt zpravodajské komunity i zahraničních partnerů,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Nový ředitel ÚZSI dle ministra vnitra během své profesní kariéry v oblasti zpravodajských služeb jednoznačně prokázal vysokou profesionalitu, odborné znalosti i manažerské schopnosti.

Mgr. Vladimír Posolda
Vladimír Posolda pracoval od roku 1990 do roku 1998 v BIS a od roku 1998 do roku 2020 na Úřadu pro zahraniční styky a informace, poté až dosud na Ministerstvu zahraničních věcí. Ve zpravodajských službách působil jako operativec, analytik, ale také v technické oblasti nebo jako manažer. Ovládá angličtinu, němčinu a polštinu. Je držitelem služebních medailí ÚZSI Za věrnost a Za zásluhy o bezpečnost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele

22:11 ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele

řad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajet…