Ministerstvo vnitra: Policejní areál na Zbraslavi dostal zelenou, přípravné práce mohou začít

28.09.2021 16:51 | Tisková zpráva

Nové prostory, určené zejména pro Kriminalistický ústav a Národní centrálu proti organizovanému zločinu, jsou zase o kousek blíž. Komplex budov doplní stávající policejní areál v Praze 5 – Zbraslavi a nabídne policistům moderní zázemí s kvalitním technologickým vybavením. Vláda 27. září 2021 schválila na návrh Ministerstva vnitra aktualizaci celého projektu. Práce mohou začít v nejbližší době, Policejní prezidium již disponuje prvním stavebním povolením.

Ministerstvo vnitra: Policejní areál na Zbraslavi dostal zelenou, přípravné práce mohou začít
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Vláda  schválila aktualizaci projektu výstavby nového administrativního komplexu budov v areálu Policie ČR v Praze 5-Zbraslav. Oproti původnímu záměru nastaly změny spočívající v navýšení nákladů, ve změně rozsahu stavby, časového harmonogramu či změně zdrojů financování.

Celkové náklady na projekt jsou nyní vyčísleny na 6 689 milionu korun, počítá se s vícezdrojovým financováním kombinací prostředků státního rozpočtu a evropských fondů. Z těch se plánuje využít až 2 146 milionu korun. O náklady nad rámec těch již dříve schválených se pak navýší rozpočet Ministerstva vnitra v letech 2026-2029.

V současné době mohou začít stavební práce, Policejní prezidium již disponuje pravomocným stavebním povolením a je připravena zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele stavby. Po dokončení přípravné fáze započne výstavba parkovacího domu, který by měl stát do konce roku 2024. Samotný komplex budov bude stát do konce roku 2028, policisté je začnou naplno využívat o rok později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

8:41 Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíben…