Ministerstvo vnitra: Příspěvek na výkon státní správy pro obce přehledně v nové aplikaci

29. 12. 2019 14:03

Ministerstvo vnitra spustilo novou webovou aplikaci k příspěvku na výkon státní správy. Aplikace je určena zejména představitelům obcí, ale zajímavá může být i pro občany. Přehlednou formou ukazuje rozklad příspěvku na výkon přenesené státní správy. Příspěvek pro rok 2020, který je největší za poslední dekádu, je stanoven v celkové výši 10,9 miliardy korun.

Ministerstvo vnitra: Příspěvek na výkon státní správy pro obce přehledně v nové aplikaci
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR
reklama

Nová aplikace přehledně ukazuje, jakou sumu obec obdrží za jednotlivé složky příspěvku i celkově. Každý si tak může rychle vyhledat, s jak vysokou částkou obec hospodaří na úseku poskytování většiny klientských služeb, které vykonává zprostředkovaně za stát,“ uvádí k webové aplikaci náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna. Smyslem aplikace je také vysvětlit tvorbu a skladbu příspěvku, k čemuž ministerstvo vydalo i doprovodnou informační brožuru (ZDE).

Příspěvek se každý rok v rámci státního rozpočtu vyplácí všem obcím za výkon přenesené státní správy (například vydávání osobních dokladů, řidičských průkazů, evidenci vozidel, živnostenský úřad, matriční úřad, stavební úřad a další). Obce obdrží různé částky dle počtu agend přenesené státní správy, které vykonávají, velikosti svého správního obvodu a v některých agendách také podle reálně provedených úkonů (například počtu vydaných občanských a řidičských průkazů nebo matričních prvozápisů narození, svateb, úmrtí a určení otcovství).

Aplikace, kterou si můžete vyzkoušet na webových stránkách ZDE, doplňuje tabulky s rozkladem příspěvku pravidelně zveřejňované na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

22:31 Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

Klatovská nemocnice zprovoznila nové prostory oddělení zdravotně sociálních lůžek. Oddělení nyní půs…