Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na Mnichovské bezpečnostní konferenci

14.02.2019 13:56

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude 16. a 17. února 2019 zastupovat Česko na Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde vystoupí v panelu s názvem „Může se Evropa sama ubránit v éře velké mocenské konkurence? Budování schopnosti kontinentu jednat v 21. století“. Konference se tradičně zúčastní celá řada hlav států vlád, ministrů zahraničních věcí a obrany či představitelů mezinárodních organizací.

Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na Mnichovské bezpečnostní konferenci
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí

Mezi hlavní témata letošního ročníku konference patří role Evropy jako globálního hráče, včetně bezpečnostní spolupráce mezi EU a NATO. Pozornost bude věnována také situaci na Blízkém východě, konfliktům v Afghánistánu, Iráku a Mali nebo problematice kontroly zbrojení. Mnichovská konference, která patří mezi největší a nejprestižnější akce svého druhu, se koná v hotelu Bayerischer Hof již po padesáté páté.

Na okraj konference uskuteční ministr Petříček několik bilaterálních jednání se zahraničními partnery. Setká se s ministrem zahraničí Litvy Linasem Linkevičiusem, ministrem zahraničí Mongolska Damdinem Tsogtbaatarem nebo ministrem zahraničí Gruzie Davidem Zalkalianim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22:11 Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který za…