Ministerstvo zahraničí upozorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci v Mexiku

07.11.2019 10:02

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje cestovatele, že bezpečnostní situace v Mexiku je i nadále velmi negativně ovlivněna násilím mezi drogovými kartely a nárůstem závažné pouliční kriminality (přepadení, krádeže cenin i automobilů) - a to včetně Estado de México (stát obklopující hl. město Mexiko).

Ministerstvo zahraničí upozorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci v Mexiku
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

MZV ČR z důvodu špatné bezpečnostní situace doporučuje cestovat jen v nezbytných případech po pozemních komunikacích do států na hranicích s USA (Durango, Coahuila, Tamaulipas, Nuevo León, Sonora, Sinaloa, Baja California Norte a Chihuahua) a do státu Michoacán. V ostatních případech (přesun letecky, pobyt ve městech apod.) na tomto území doporučujeme maximální obezřetnost.

Zvýšenou obezřetnost doporučujeme také při cestách do států Guanajuato, Morelos a Guerrero. Při pobytu v přímořských turistických letoviscích jako jsou poloostrov Yucatán s destinacemi Cancún, Playa del Carmen a další, doporučujeme návštěvníkům s ohledem na bezpečnost upřednostnit pohyb ve střežených turistických zónách a sledovat aktuální doporučení místních orgánů.

Bezpečnostní situace se zhoršila i v samotném hlavním městě Mexika - v ulicích se množí případy ozbrojeného přepadení a krádeží, což se týká i jeho historického centra a dalších turistických lokalit. Bezpečnost v Mexico City se nedá srovnávat s bezpečností v evropských metropolích a je třeba se chovat obezřetně. MZV ČR proto doporučuje českým občanům dbát během pobytu zvýšené opatrnosti.

Mezi základní pravidla cestování po Mexiku obecně patří: zásadně necestovat v noci po žádné komunikaci, pokud možno nevyužívat (ani přes den) menší či izolované cesty, vyhýbat se shromážděním většího počtu lidí a na veřejných místech se v nočních hodinách pohybovat velmi obezřetně a pokud možno ve skupinách. Taktéž velmi doporučujeme mít na několika místech kopie osobních dokladů (zejména cestovního pasu a vstupního formuláře imigrační policie) pro případ jejich ztráty/odcizení.

Seznam rizikových oblastí v hl. městě naleznete na webové stránce Velvyslanectví ČR v Mexiku (ZDE).

Cestovatelům doporučujeme registraci do aplikace Dobrovolná registrace občanů cestujících do zahraničí DROZD (ZDE).

V případě nouze lze kontaktoat nouzovou tel. linku ZÚ Mexiko: +52 1 55 21092399.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tisk.cirkev.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Úřad práce odmítl napravit chybně zastavenou výplatu podpory v nezaměstnanosti

20:03 Veřejný ochránce práv: Úřad práce odmítl napravit chybně zastavenou výplatu podpory v nezaměstnanosti

Úřad práce zastavil výplatu podpory v nezaměstnanosti k dřívějšímu datu, než měl. O zastavení výplat…