Ministerstvo zahraničních věcí: Konalo se ustavující zasedání Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí

22. 6. 2017 13:36

Na Ministerstvu zahraničních věcí se 19. června 2017 pod vedením náměstkyně pro řízení sekce Úřad ministerstva Ivany Červenkové konalo ustavující zasedání Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí (dále jen „Komise“).

Ministerstvo zahraničních věcí: Konalo se ustavující zasedání Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Komise bude koordinačním a poradním orgánem ministra zahraničních věcí ke krajanské problematice a jejím cílem bude prohloubit vzájemnou informovanost a spolupráci orgánů státní správy v krajanské problematice a vytvoření společné databáze informací pro Čechy žijící v zahraničí. Jednání se zúčastnili nominovaní zástupci ministerstva zahraničních věcí, školství, mládeže a tělovýchovy, vnitra, zdravotnictví, práce a sociálních věcí, kultury, spravedlnosti a průmyslu a obchodu.

Na ustavujícím zasedání Komise projednala návrhy statutu a jednacího řádu. Se zástupci jednotlivých resortů se pak řešila krajanská agenda spadající do jejich působnosti, aby se dosáhlo její revize a aktualizace a vytvořila se tak společná databáze informací pro Čechy žijící v zahraničí.

Během jednání dále vystoupili předseda Stálé komise pro krajany žijící v zahraničí Senátu Parlamentu ČR Tomáš Grulich a zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti MZV Jaroslav Kantůrek, který bude pověřen funkcí předsedy Komise. Pracoviště zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti bude koordinovat komunikaci se zúčastněnými subjekty a plnění dohodnutých úkolů.

Ustavení Komise vzala vláda ČR na vědomí svým usnesením č. 304 z 19. dubna 2017 v návaznosti na usnesení Senátu Parlamentu ČR z 1. prosince 2016 č. 43 k závěrům konference „Diaspora jako partner mateřského státu“, která se konala v září 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…