Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy

22.09.2017 8:41

Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární, dne 20. září 2017 navštívil Radu Evropy, aby zahájil seminář na téma „Imunita států podle mezinárodního práva a aktuální výzvy“, který byl uspořádán v rámci českého předsednictví ve Výboru ministrů a u příležitosti 54. zasedání Výboru poradců pro mezinárodní právo (CAHDI).

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Svůj příspěvek na tomto semináři přednesl též Petr Válek, ředitel mezinárodněprávního odboru, a to na téma Deklarace k jurisdikčním imunitám kulturního majetku států, která vznikla na základě společné iniciativy České republiky a Rakouska.

Na okraj této události náměstek Smolek předal knižní dar knihovně Evropského soudu pro lidská práva. Odborné právnické publikace byly poskytnuty díky laskavé podpoře renomovaného nakladatelství Wolters Kluwer CR, a.s. a jsou výrazem podpory České republiky činnosti tohoto soudu jako jednoho z klíčových garantů ochrany lidských práv a svobod na evropském kontinentu.

Náměstek Smolek se během své pracovní návštěvy v Radě Evropy dále setkal dne 21. září 2017 s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem.

Při této příležitosti předal náměstek Smolek depozitáři ratifikační listiny k Úmluvě Rady Evropy o prevenci terorismu, Dodatkovému protokolu k Úmluvě Rady Evropy o prevenci terorismu a Úmluvě Rady Evropy proti obchodování s lidskými orgány. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Petřínská rozhledna se rozsvítí modrobíle na podporu pozůstalým po obětech Izraelsko-palestinského konfliktu

19:07 MHMP: Petřínská rozhledna se rozsvítí modrobíle na podporu pozůstalým po obětech Izraelsko-palestinského konfliktu

Petřínská rozhledna se dnes v souvislosti s událostmi na východním pobřeží Středozemního moře rozsví…