Ministerstvo zahraničních věcí: Švédsko vyhlásilo zpřísněný režim na svých hranicích

08.04.2017 20:42

V souvislosti s teroristickým útokem, který se odehrál ve Stockholmu 7. dubna 2017 odpoledne, a probíhajícím pátrání po pachatelích Švédsko s okamžitou platností vyhlásilo zpřísněný režim na svých hranicích. Jedná se především o pohyb směrem ze Švédska, nicméně je třeba počítat se zpřísněnými kontrolami a zdrženími i na příjezdu do země. Jedná se nejen o hlavní přístupovou komunikaci z Dánska přes Öresundský most, nýbrž i o trajekty z a do Dánska, Německa, Polska, Finska a baltských zemí, jakož i hraniční přechody mezi Švédskem a Finskem a Norskem, a to všech druhů dopravy tedy i železniční a letecké.

Ministerstvo zahraničních věcí: Švédsko vyhlásilo zpřísněný režim na svých hranicích
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Opatření má platit na 10 dní, nicméně v případě potřeby může být prodlouženo až na 20 dní a lze očekávat na hraničních přechodech jistá zdržení, namátkové kontroly obsahu vozidla apod. Doporučujeme českým občanům cestujícím do Švédska, aby s sebou měli potřebné doklady, tj. platný buď občanský průkaz, nebo cestovní pas a při vjezdu/výjezdu ze země důsledně dbali pokynů švédské policie a celní správy.

Při pohybu v samotném Stockholmu již žádná omezení neplatí, městská hromadná doprava již funguje, hlavní nádraží bylo otevřeno, pouze místo incidentu je vyhrazeno vyšetřovatelům a je třeba dbát pokynů příslušníků bezpečnostních složek, které jsou na místě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Na podporu bydlení dalo MPSV za pět let skoro 60 miliard korun. Problém sociálního vyloučení se však prohluboval

8:06 NKÚ: Na podporu bydlení dalo MPSV za pět let skoro 60 miliard korun. Problém sociálního vyloučení se však prohluboval

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak ohrožených skupin oby…