Ministerstvo zahraničních věcí uspořádalo 2. ročník mezinárodní konference „Afrika jako partner“

27.05.2018 11:19

Dne 24. května 2018 se u příležitosti tradičních oslav Dne Afriky konala na ministerstvu zahraničních věcí mezinárodní konference, kterou zahájil státní tajemník Miloslav Stašek.

Ministerstvo zahraničních věcí uspořádalo 2. ročník mezinárodní konference „Afrika jako partner“
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Cílem konference bylo diskutovat o příležitostech pro partnerství České republiky a afrických zemí, zejména v oblasti ekonomické spolupráce. Konference se konala v kontextu aktuálního předsednictví ČR v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC). Tématy panelových diskuzí byly současné ekonomické trendy v Africe a také příležitosti a doporučení pro podnikatelské aktivity v zemích Afriky.

Zástupce ředitele Rozvojového centra OECD Federico Bonaglia přiblížil současnou ekonomickou situaci v Africe, ekonomická diplomatka velvyslanectví Namibie v Berlíně  Mekondjo Kaapanda-Girnus poukázala na diverzitu afrického kontinentu a uvedla, že je nutné čelit stereotypům, neboť Afrika prochází významnými společenskými a ekonomickými změnami – roste střední třída, významně sílí zastoupení i role žen v politice a obchodu.

Bývalý ministr zemědělství ČR a současný místopředseda hospodářského výboru PS PČR  Marian Jurečka zdůraznil obchodní rozměr rozvojové spolupráce a zmínil konkrétní pozitivní příklady projektů z Etiopie a Zambie.

Úspěšný podnikatel z Pobřeží slonoviny Mory Diane následně poukázal na příležitosti, které přináší regionální obchodní uskupení v Africe, v rámci kterých funguje volný obchod. Uvedl zároveň, že ČR je považována za industriální zemi se špičkovou kvalitou strojírenských výrobků. Je tu potenciál pro spolupráci na obchodní úrovni a dodávání strojírenského vybavení africkým firmám tak, aby byly schopné zpracovávat své přírodní zdroje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Na jednání v Olomouci zajímala obyvatele bezpečnost a průběh prací

22:26 Povodí Moravy: Na jednání v Olomouci zajímala obyvatele bezpečnost a průběh prací

Povodí Moravy představilo obyvatelům Olomouce aktuální vývoj při výstavbě protipovodňové ochrany (PP…