Ministerstvo zahraničních věcí vítá podání žádosti Bosny a Hercegoviny o členství v EU

19.02.2016 10:48 | Zprávy

Česká republika vítá podání žádosti Bosny a Hercegoviny o členství v EU, ke kterému došlo 15. února 2016 v Bruselu na okraj zasedání Rady pro zahraniční záležitosti (FAC) do rukou nizozemského ministra zahraničních věcí Berta Koenderse zastupujícího předsedající zemi Rady EU. Podobně jako ostatní členské země V4 je i ČR stálým a dlouhodobým podporovatelem Bosny a Hercegoviny v jejím úsilí o integraci do EU.

Ministerstvo zahraničních věcí vítá podání žádosti Bosny a Hercegoviny o členství v EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

ČR podání přihlášky Bosny a Hercegoviny ke členství v EU vnímá jako vyjádření pokroku, ke kterému došlo zejména v uplynulém roce schválením a prováděním Reformní agendy a souvisejícího Akčního plánu. Podání žádosti zřetelně ukazuje, jaký kus cesty ušla Bosna a Hercegovina od uzavření Daytonských mírových dohod v roce 1995.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…