Ministerstvo zdravotnictví: Novelou personálně stabilizujeme krajské hygienické stanice

05.08.2021 19:33

Pracovní skupina na Ministerstvu zdravotnictví projednala novelu nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců. Novela pomůže personálně stabilizovat krajské hygienické stanice, které plní zásadní roli při zvládání epidemie covid-19.

Ministerstvo zdravotnictví: Novelou personálně stabilizujeme krajské hygienické stanice
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„Pandemie covid-19 nám jasně ukázala, jak důležitá je stabilní síť krajských hygienických stanic, a jak nepostradatelní jsou lékaři orgánu ochrany veřejného zdraví, kteří v nich pracují. Tito odborníci si zaslouží za svoji práci adekvátní ohodnocení. Proto doporučíme Vládě, aby se jejich platovými podmínkami zabývala. Věřím, že se nám tím zároveň povede na klíčová místa získat více lékařů,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Materiál vznikl diskuzí pracovní skupiny hlavní hygieničky ČR za účasti dalších zástupců Ministerstva zdravotnictví. Setkání se zúčastnili také zástupci krajských hygienických stanic, Ministerstva práce a sociálních věcí a náměstek ministra vnitra pro státní službu.

Návrh nařízení vlády zahrnuje zrušení zvláštní stupnice platových tarifů lékařů orgánu ochrany veřejného zdraví. Zároveň také obsahuje změnu kvalifikace kontrolních činností hygienické služby v terénu pro účely poskytování zvláštního příplatku. Dalším bodem materiálu je možnost služebního orgánu určit platový tarif v mimořádné výši, a to stanovením oboru služby Zdravotnictví a ochrana zdraví do oborů služby, ve kterých mohou být služební místa označena za klíčová.

Cílem materiálu je zejména stabilizovat personální situaci na krajských hygienických stanicích a dalších orgánech ochrany veřejného zdraví, které se během pandemie covid-19 potýkaly s velkým pracovním vytížením.

Novela nařízení je nyní připomínkována a následně zamíří na schválení vládou ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

19:27 Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

Pro školy v městských částech Praha 4, Praha-Kunratice, Praha 9 a Praha 19 vyhlašujeme podzimní sout…