Ministerstvo zdravotnictví vydalo zákaz vývozu dvou léků

09.04.2017 15:40 | Zprávy

SÚKL důrazně upozorňuje všechny pacienty, kteří používají léčivý přípravek EPIPEN 300 MIKROGRAMŮ a EPIPEN JR. 150 MIKROGRAMŮ, aby si zkontrolovali šarže, některé mohou být závadné. Za účelem zajištění dostupnosti léčivých přípravků vydalo Ministerstvo zdravotnictví zákaz jejich vývozu do zahraničí.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo zákaz vývozu dvou léků
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Držitel rozhodnutí o registraci, společnost Meda Pharma, již v březnu tohoto roku stáhl až z úrovně pacientů jednu šarži léčivého přípravku EPIPEN 300 MIKROGRAMŮ z důvodu možné závady v jakosti. Následně však informoval o tom, že závada byla zjištěna i u dalších šarží, a to vč. varianty přípravku, který se používá u dětí.

Konkrétně se jedná o tyto šarže:

Název léčivého přípravku

Velikost balení

Číslo šarže

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 27 metrů je výška soustrojí vodní elektrárny Orlík

19:09 ČEZ: 27 metrů je výška soustrojí vodní elektrárny Orlík

Číslo týdne