Ministerstvo zemědělství: Ministr Jurečka se s podnikatelskou delegací vrátil z Turecka

02.03.2017 9:40

Ve dnech 30. ledna až 1. února 2017 navštívil ministr zemědělství pan Marian Jurečka Ankaru a Istanbul v Turecké republice za doprovodu podnikatelů.

Ministerstvo zemědělství: Ministr Jurečka se s podnikatelskou delegací vrátil z Turecka
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Během návštěvy zahájil pan ministr dvě podnikatelská fóra, v Ankaře a v Istanbulu. Podnikatelskou delegaci tvořilo 23 představitelů ze 17-ti společností. Po úvodních prezentacích následovala B2B jednání, při kterých navazovaly kontakt konkrétní firmy.

Dále se pan ministr v rámci programu setkal se svým tureckým protějškem panem Farukem Çelikem, kde se oba ujistili o zájmu na prohlubování vzájemného obchodu a spolupráce. Dále se shodli na závažnosti aktuálního problému s uprchlíky a na nutnosti jeho urychleného vyřešení.

V Ankaře se pan ministr setkal se zástupci think thanku TEPAV a navštívil centrum pro informace v zemědělství TARSEY. V Istanbulu využil příležitosti setkat se s otcem Andresem Calleja Ruizem a s biskupem panem Rubénem Tierrablancou Gonzálesem a prohlídnout si školu pro syrské a irácké děti uprchlíků.

V rámci oficiální návštěvy proběhlo 5. zasedání Řídícího výboru pro zemědělství mezi ČR a TR, které za českou stranu vedl náměstek pro řízení sekce zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství pan Jiří Šír. Strany jednaly o vzájemné spolupráci v jednotlivých oblastech agrárního sektoru, na řadu přišly i záležitosti týkající se dovozu živého skotu do Turecka. Jednání se kromě zástupců z Ministerstva zemědělství zúčastnil rovněž ředitel Státní veterinární správy pan Zbyněk Semerád, ředitel Českomoravské společnosti chovatelů pan Josef Kučera a obchodní rada zastupitelského úřadu ČR v Ankaře pan Erik Siegl. Slavnostní podpis protokolu z jednání proběhl za účasti obou ministrů a novinářů jako součást tiskové konference.

Na přípravě této mise se podílel zastupitelský úřad v Ankaře a generální konzulát v Istanbulu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, podnikatelskou část zajistila Hospodářská komora ČR.

Turecko

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Návštěvníci Krkonoš chtějí zachovat národní park, bez něj by se zhoršila příroda i služby

13:00 KRNAP: Návštěvníci Krkonoš chtějí zachovat národní park, bez něj by se zhoršila příroda i služby

Téměř všichni vědí, že se pohybují v národním parku a naprostá většina z nich také vítá, že jsou hor…