Ministerstvo zemědělství: Ministr zemědělství odvolal generálního ředitele Povodí Ohře

26.08.2023 11:42 | Tisková zpráva

S účinností k 31. říjnu letošního roku dnes ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) odvolal dosavadního generálního ředitele státního podniku Povodí Ohře Zbyňka Folka. Výběrové řízení na uvolněný post vypíše Ministerstvo zemědělství do konce tohoto týdne.

Ministerstvo zemědělství: Ministr zemědělství odvolal generálního ředitele Povodí Ohře
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Důvodem odvolání generálního ředitele Zbyňka Folka byl způsob vedení personální politiky a nedostatek komunikace uvnitř podniku.

Ministerstvo zemědělství na uvolněný post generálního ředitele státního podniku Povodí Ohře vypíše v průběhu tohoto týdne standardní výběrové řízení.

„Děkuji panu řediteli za řízení podniku Povodí Ohře od roku 2019, kdy se mu podařilo nastartovat řadu projektů i v souvislosti s reakcí na klimatické změny či revitalizaci krajiny v rámci povodí,“ uvedl ministr Marek Výborný.

Povodí Ohře se stará o území s rozlohou téměř 10 000 km2 v hydrologickém povodí Ohře a v dalších vymezených hydrologických povodích. Podnik zde spravuje vodní toky, umělé kanály, přivaděče, velké vodní nádrže, ostatní vodní nádrže, jezy a malé vodní elektrárny. Podnik působí na území 5 krajů a 33 obcí s rozšířenou působností. Správa povodí je rozdělena mezi tři závody se sídly v Chomutově, Karlových Varech a Terezíně. Povodí Ohře, státní podnik, vznikl k 1. lednu 2001 na základě zákona o povodích. Funkci jeho zakladatele vykonává Ministerstvo zemědělství.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

11:54 ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

Stovky žlutých kvítků měsíčku lékařského se podařilo v uplynulých dnech prodat v JE Dukovany a přisp…